HISTORIA KANCELARII

Wybranowski Nowicki Biuro Prawne powstało w 1999 r., jako spółka komandytowa radców prawnych Andrzeja Wybranowskiego i Sławomira Nowickiego, z udziałem jako komandytariusza Euroafrica Linie Żeglugowe Sp. z o.o. - największego prywatnego polskiego armatora. Przedmiot działalności i pozycja rynkowa  komandytariusza wywarły istotny wpływ na działalność Kancelarii, przyczyniając się do ugruntowania jej pozycji wśród klientów z branży shippingowej.

Biuro połączyło dynamizm i zaangażowanie młodych prawników z wiedzą i doświadczeniem jednego z najbardziej znanych i cenionych praktyków prawa morskiego – mec. Andrzeja Wybranowskiego. Dla obecnych wspólników kancelarii był on niekwestionowanym mentorem i autorytetem. W roku 2003 Kancelaria została przekształcona w spółkę jawną radców prawnych: Andrzeja Wybranowskiego, Sławomira Nowickiego oraz Aliny Łuczak, zaś w styczniu 2009r., do grona wspólników dołączyła Mec.Katarzyna Bielarczyk.

Po śmierci mec. Wybranowskiego w 2009r., pozostali wspólnicy postanowili uhonorować jego dorobek, wspaniałego nauczyciela, prawnika i człowieka, poprzez utrzymanie w niezmienionej formie głównego trzonu  firmy: „Wybranowski Nowicki Biuro Prawne”. Przyjęli, iż nazwisko Pana Mecenasa będzie ważnym memento, wyznacznikiem zasad i standardów według jakich powinien być wykonywany zawód prawnika.

KANCELARIA OBECNIE

Siłę napędową kancelarii stanowi trójka wspólników, radcowie prawni: Sławomir Nowicki, Alina Łuczak i Katarzyna Bielarczyk. Wraz z senior associates, pozostałymi radcami, aplikantami oraz innymi prawnikami tworzą oni wykwalifikowany, doświadczony i efektywny zespół. Skład osobowy kancelarii to ok. 20 osób (w tym 7 radców prawnych),  dzieki czemu kancelaria jest w stanie podejmować się prowadzenia trudnych i skomplikowanych spraw również wtedy, gdy klienci znajdują się pod presją czasu. Kancelaria oferuje pomoc prawną głównie podmiotom gospodarczym, krajowym i zagranicznym. Dyponuje wieloletnimi kontaktami z wyspecjalizowanymi kancelariami w Europie i na świecie. Wielu spośród naszych klientów, doceniając kompleksowość świadczonych usług, związanych jest z nami umowami o stałą obsługę prawną.

Kancelaria wyspecjalizowała się w obsłudze prawnej z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego, lecz w szczególności jest znana ze względu na pomoc prawną zapewnianą w sprawach związanych z żeglugą i szeroko pojętym obrotem morskim. Kancelaria dynamicznie rozwija swoją działalność również na rynku usług prawnych dla architektów i firm budowlanych, poszerzając tym samym zakres specjalizacji o zagadnienia prawa autorskiego oraz budowlanego. Od lat stale współpracuje z Zachodniopomorską Izbą Architektów. Kolejnym głównym obszarem działalności kancelarii jest prawo medyczne, co związane jest z obsługą przez kancelarię jednej z największych prywatnych grup szpitali w Polsce. Zapewniamy obsługę zarówno w kraju, w tym również prowadzenie w Polsce spraw klientów zagranicznych, jak i koordynację działań prawnych klientów zagranicą. Jest to możliwe dzięki bliskiej współpracy z uznanymi kancelariami z całej Europy.

Z naszymi prawnikami można się skontaktować w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Począwszy od kwietnia 2009r., Kancelaria prowadzi działalność również poprzez swój rejestrowy oddział w Gdańsku. Umożliwia to jeszcze lepszą niż poprzednio obsługę kontrahentów z regionu Trójmiasta.